Uwaga!!!

Szczepienia p/COVID-19  - obecnie wykonywanie szczepień jest zawieszone

Od 15.01 można zgłaszać chęć zaszczepienia się p/COVID-19 przez formularz online. W momencie dostępności szczepień dla Państwa grupy - otrzymają Państwo wiadomość.

1. Wypełnienie formularza https://szczepimysie.pacjent.gov.pl. W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości - należy zgłaszać je przez https://incydent.cert.pl.
2. Potwierdzenie wiadomości przesłanej na skrzynkę e-mail (kliknięcie w link). Zwrotne maile przychodzą do 24 h. Termin potwierdzenia zgłoszenia nie ma wpływu na kolejność otrzymania e-skierowania. Prosimy nie ponawiać zgłoszeń.
3. W momencie rozpoczęcia rejestracji na szczepienie Państwa grupy - otrzymają Państwo wiadomość o wystawionym e-skierowaniu.
4. Rejestracja na konkretny termin - http://gov.pl/szczepimysie/rejestracja.

Zgłoszenie chęci zaszczepienia się nie jest rejestracją na szczepienie. Rejestracji dokonać będzie można w momencie rozpoczęcia rejestracji Państwa grupy i otrzymania e-skierowania.

Rejestracja na szczepienie (po rozpoczęciu zapisów dla Państwa grupy):

1. Rejestracja (prosimy o przygotowanie nr PESEL oraz numeru telefonu).
2. W dniu szczepienia pacjent zgłasza się do punktu szczepień wraz z dowodem osobistym oraz wypełnionym kwestionariuszem wstępnej kwalifikacji (załącznik, wydruk dostępny również w rejestracji).
3. W przypadku chęci odwołania szczepienia - prosimy o odwołanie w rejestracji lub pod numerem infolinii 989.
4. Na wizytę pacjent powinien zgłosić się 5 minut wcześniej.
5. Po wizycie ze szczepieniem pacjent powinien pozostać na terenie poradni (w wyznaczonym miejscu) przez 15 minut.

 

WYŚLIJ SMS - to nowa forma rejestracji. Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie. System pokieruje Cię krok po kroku: najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Jak zarejestrować się poprzez SMS?

Z jednego numeru telefonu możesz zarejestrować tylko trzy osoby.

1.            Wyślij SMS-a o treści SzczepimySie na numer 664 908 556

2.            Powinieneś otrzymać SMS-a zwrotnego, w którym zostaniesz poproszony o numer PESEL

3.            Wpisz swój numer PESEL i odeślij SMS-a

4.            Zostaniesz poproszony o Twój kod pocztowy. Dzięki temu, zaproponujemy Ci najbliższy termin szczepienia w miejscu, w którym mieszkasz.

5.            Wpisz kod pocztowy w formacie: 00222 lub 00-222

6.            Otrzymasz informację o:

             najbliższym możliwym terminie szczepienia,

             adresie placówki, w której to szczepienie ma być wykonane,

             a także godzinie szczepienia.

7. Jeśli akceptujesz termin i miejsce, odpowiedź na tę wiadomość TAK.

8. Jeżeli odpowiedziałeś TAK, otrzymasz wiadomość, że wizyta została umówiona. Dostaniesz SMS z przypomnieniem na dobę przed szczepieniem. W celu zmiany terminu szczepienia zadzwoń pod numer 989.

9. Jeśli termin i lokalizacja Ci nie odpowiada, odpowiedz NIE. PAMIĘTAJ! Brak odpowiedzi w czasie 5 minut przerwie proces rejestracji!

10. Jeżeli odpowiedziałeś NIE, otrzymasz SMS-a z propozycją nowego terminu, godziny oraz lokalizacji.

UWAGA! Jeżeli się pomylisz i wpiszesz błędny numer PESEL lub kod pocztowy, dostaniesz SMS-a z prośbą o poprawne wprowadzenie danych.

 


 

 

Centrum Zdrowia Ogrodowa © 2022 | All Rights Reserved