Endokrynolog

dr n. med. Katarzyna Dunajska
Specjalista chorób wewnętrznych, endokrynolog

Konsultacje: terminy dostępne w rejestracji.
Zapisy w rejestracji lub 71 349 27 21 od 8:00 do 18:00.

 

Informacja dla pacjentów korzystających z porad lekarskich  za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności:

nr konta do przelewu za TELEPORADY (dla pacjentów kontynuujących leczenie) u specjalistów:
81 1140 2004 0000 3502 8006 6178​
W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko pacjenta oraz nazwę porady np. porada endokrynologiczna.
Potwierdzenie przelewu, informację o danych do faktury, ważne informacje dla lekarza należy przesłać na adres e-mail: rejestracja@ogrodowa.wroclaw.pl , najpóźniej do godz. 23:00 dnia poprzedzającego TELEPORADĘ.
Pacjent otrzyma fakturę za usługę drogą elektroniczną. Koszt teleporady w gabinecie endokrynologii wynosi 120 zł.

endokrynolog wrocław

Lekarz endokrynolog - Wrocław

Zdrowy układ hormonalny i nerwowy to podstawa prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych i całego organizmu. Lekarz endokrynolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń pracy gruczołów endogennych, które produkują hormony. Należą do nich między innymi: przysadka mózgowa, tarczyca, przytarczyce, nadnercza, jajniki, jądra, grasica oraz trzustka. Nieprawidłowa praca jakiegokolwiek z gruczołów, prowadzi do zaburzeń wielu narządów oraz często choroby. Hormony zapewniają równowagę w naszym organizmie, poprzez regulowanie i koordynowanie funkcjonowania narządów i tkanek. W szczególności każda kobieta powinna regularnie wykonywać profilaktyczne badanie tarczycy. Według zaleceń lekarzy szczególnie ważne jest to dla kobiet ciężarnych i planujących ciąże. Wrocław posiada wielu specjalistów w zakresie endokrynologii. Centrum Zdrowia Ogrodowa jest miejscem, gdzie pracują tylko i wyłącznie sprawdzeni i doświadczeni lekarze.
 

Nasza poradnia zajmuje się leczeniem chorób z zakresu:

  • tarczycy (choroba Hashimoto, choroba Gravesa i Basedova),
  • przysadki (guzy, akromegalia),
  • przytarczyc (nadczynność i niedoczynność tarczycy),
  • nadnerczy (zespół Cushinga, choroba Addisona),
  • jajników (zaburzenia miesiączkowania, zespół policystycznych jajników, zaburzenia płodności),
  • trzustki (cukrzyca, guzy),
  • innych dolegliwości o podłożu endokrynnym.

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś i umów się na wizytę w poradni endokrynologii!

Leczenie dzieci - Endokrynolog Wrocław

W naszej poradni znajdą Państwo także specjalistę dziecięcego. Lekarz endokrynolog z Wrocławia pomoże w leczeniu zaburzeń wzrostu, opóźnionego lub przedwczesnego dojrzewania, zaburzeń tyreologicznych i otyłości u dzieci od 3 roku życia. O konieczności wizyty u specjalisty endokrynologa decyduje najczęściej pediatra, na podstawie wyników badań dziecka.

Badania

W endokrynologii ogromne znaczenie mają badania analityczne. Przy naszej przychodni działa laboratorium diagnostyczne, które oferuje szeroki zakres badań m.in. hormonów takich jak TSH, FT3, FT4, estradiol, testosteron, prolaktyna i inne. Dzięki nim lekarz jest w stanie określić czy gruczoły dokrewne produkują właściwą liczbę hormonów.
 

Badania wykonywane w poradni endokrynologicznej:

  • USG tarczycy,
  • badanie przeciwciał przeciw tarczycowych we krwi,
  • badanie poziomu hormonów we krwi.

Objawy zaburzeń hormonalnych

Objawy, będące podstawą do podejrzeń problemów z układem hormonalnym to: suchość skóry, zmiany trądzikowe, nadmierne wypadanie włosów lub owłosienie w niewłaściwych miejscach, osłabienie, senność, nieregularne miesiączki, szybka utrata lub wzrost masy ciała. Jeśli zauważyłeś u siebie powyższe objawy, nie bagatelizuj ich. Umów się na wizytę u endokrynologa. Podczas konsultacji lekarz zaproponuje leczenie, o ile będzie wymagane. Może również skierować na dodatkowe badania diagnostyczne, o ile pacjent nie wykonał ich wcześniej. Endokrynolog z wrocławskiego Centrum Zdrowia Ogrodowa służy pomocą w zakresie rozpoznania przyczyn chorób i ich usunięcia.
 

Konsultacja endokrynologiczna - Centrum Ogrodowa, Wrocław

Zapraszamy Państwa do skorzystania z wyżej przedstawionej oferty poradni, a także do umówienia się na konsultację z doświadczonym specjalistą. Endokrynolog Wrocław - Skorzystaj z oferty!
 

Centrum medyczne Ogrodowa Wrocław
Poradnia Endokrynologiczna
dr n. med. Katarzyna Dunajska - endokrynolog, internista
ul. Eluarda 7 , Wrocław
Zapisy w rejestracji lub 71 349 27 21 od 8:00 do 18:00.

Centrum Zdrowia Ogrodowa © 2022 | All Rights Reserved