Endokrynolog

dr n. med. Katarzyna Dunajska
lek. Przemysław Janusz


Konsultacje: terminy dostępne w rejestracji.
Zapisy w rejestracji lub 71 349 27 21 od 8:00 do 18:00.

Informacja dla pacjentów korzystających z porad lekarskich  za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności:

nr konta do przelewu za TELEPORADY u specjalistów:
55 1140 2004 0000 3202 5179 1972
W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko pacjenta oraz nazwę porady np. porada endokrynologiczna.
Potwierdzenie przelewu, informację o danych do faktury, ważne informacje dla lekarza należy przesłać na adres e-mail: rejestracja@ogrodowa.wroclaw.pl , najpóźniej do godz. 23:00 dnia poprzedzającego TELEPORADĘ.
Pacjent otrzyma fakturę za usługę drogą elektroniczną. Koszt teleporady wynosi 70 zł.

Poradnia specjalistyczna

Zdrowy układ hormonalny i nerwowy to podstawa prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych i całego organizmu. Nieprawidłowa praca jakiegokolwiek z gruczołów, odpowiedzialnych za produkcję hormonów, prowadzi do zaburzeń wielu narządów. Hormony zapewniają równowagę w naszym organizmie, poprzez regulowanie i koordynowanie funkcjonowania narządów i tkanek. W szczególności każda kobieta powinna regularnie wykonywać profilaktyczne badanie tarczycy. Diagnozowaniem i leczeniem nieprawidłowości z tym związanych zajmuje się endokrynolog. Wrocław posiada wielu specjalistów tej dziedziny. Centrum Zdrowia Ogrodowa jest miejscem, gdzie pracują tylko i wyłącznie sprawdzeni i doświadczeni lekarze.

Nasza poradnia endokrynologiczna zajmuje się leczeniem chorób z zakresu:

  • tarczycy,
  • przysadki,
  • nadnerczy,
  • jajników,
  • innych dolegliwości o podłożu endokrynnym.

Nasi lekarze specjalizują się także w diagnostyce i leczeniu zaburzeń płodności.

Leczenie dzieci

W naszej poradni znajdą Państwo także specjalistę dziecięcego. Endokrynolog z Wrocławia pomoże w leczeniu zaburzeń wzrostu, opóźnionego lub przedwczesnego dojrzewania, zaburzeń tyreologicznych i otyłości u dzieci od 3 roku życia.

Badania

W endokrynologii ogromne znaczenie mają badania analityczne. Przy naszej przychodni działa laboratorium diagnostyczne, które oferuje szeroki zakres badań m.in. hormonów takich jak TSH, FT3, FT4, estradiol, testosteron, prolaktyna i inne.

Badania wykonywane w poradni:

  • USG tarczycy,
  • badanie przeciwciał przeciw tarczycowych we krwi,
  • badanie poziomu hormonów we krwi.

Objawy zaburzeń hormonalnych

Objawy, będące podstawą do podejrzeń problemów z układem hormonalnym to: suchość skóry, zmiany trądzikowe, nadmierne wypadanie włosów lub owłosienie w niewłaściwych miejscach, osłabienie, senność, nieregularne miesiączki, szybka utrata lub wzrost masy ciała. Jeśli zauważyłeś u siebie powyższe objawy, nie bagatelizuj ich. Umów się na wizytę. Endokrynolog z wrocławskiego Centrum Zdrowia Ogrodowa służy pomocą w celu rozpoznania przyczyn chorób i ich usunięcia.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z wyżej przedstawionej oferty poradni, a także do umówienia się na konsultację z doświadczonym specjalistą.

 

Centrum Zdrowia Ogrodowa © 2016 | All Rights Reserved