Chirurg Naczyniowy

CHIRURG NACZYNIOWY​ DR MAREK SUSEŁ

Konsultacje: terminy dostępne w rejestracji.
Zapisy w rejestracji lub 71 349 27 21 od 8:00 do 18:00.


Marek Suseł - Więcej informacji 

Ukończyłem Akademię Medyczną im. Piastów Śląskich na Wydziale Lekarskim we Wrocławiu w 1997 roku. W 2006 r. uzyskałem tytuł specjalisty z chirurgii ogólnej, a w 2011 tytuł chirurga naczyniowego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ogólnej, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. W szpitalu nie waham się stawiać czoła trudnym sytuacjom chirurgicznym i często wprowadzam nowoczesne procedury w leczeniu chorób naczyń. W życiu prywatnym lubię sporty ekstremalne takie jak skitouring i jazdę na motocyklu.

Doświadczenie:

1996 dyplom lekarza
1996 -1998 praca w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii we Wrocławiu 
1998 - 2000 praca w Klinice Chirurgii Ogólnej we Wrocławiu ul. Poniatowskiego 2
2000 - 2006 praca na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej 
WSS Kamieńskiego 73a we Wrocławiu
2006 do dzisiaj praca na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej
SCM Polanica Zdrój Jana Pawła II 2
2018 do dzisiaj JM Susel Clinic

Wrocław Marca Polo 9a 51-504

Wykonywane Badania i Zabiegi :

- zabiegi z zakresu Chirurgii Naczyniowej, techniką otwartą
- zabiegi endowaskularne, hybrydowe (Chirurgia tętnic)
- małoinwazyjne techniki leczenia żylaków (Evlt, Clarivein, Skleroterapia), łączenie technik maloinwazyjnych z miniflebektomia- zabiegi hybrydowe
- Usg dopplerowskie naczyń dogłowowych, kończyn górnych i dolnych, jamy brzusznej​

USG techniką dopplerowską służy do oceny stanu żył i tętnic, pomaga w diagnostyce chorób tj. miażdżycy tętnic, tętniaków, stanów zapalnych tętnic, a także układu tętniczego w zakresie kończyn dolnych. Jest podstawowym badaniem przy
podejrzeniu wszelakiego typu owrzodzeń czy ran na nogach.

Chirurg naczyniowy poprzez badanie może ocenić drożność układu żylnego, ocenić, jaka jest wydolność układu żylnego. Lekarz naczyniowy może także potwierdzić lub wykluczyć zakrzepicę żylną. USG w takich przypadkach jest badaniem kwalifikującym do ewentualnego leczenia zabiegowego.

USG doppler naczyń dogłowowych to badanie, które wykonuje się Pacjentom między innymi po udarze i z zawrotami głowy lub omdleniami. Ma za zadanie wykluczenie lub potwierdzenie zmian w obszarze naczyń dogłowowych.

Wykonywane Badania i Zabiegi :

Podstawowym impulsem do umówienia się do chirurga naczyniowego jest zaobserwowanie u siebie takich objawów jak:
  • pieczenie nóg,
  • skurcze,
  • opuchlizna szczególnie w obrębie kostek,
  • uczucie ciężkości,
  • żylaki,
  • pajączki,
  • pojawiające się mrowienie czy drętwienie w kończynach,
  • brak czucia w rękach czy nogach.
Wszystkie wyżej wymienione objawy mogą wskazywać na pierwsze problemy z układem krążenia, zwłaszcza jeśli zaczynają pojawiać się przebarwienia na skórze, które świadczą o stanie zapalnym czy pękaniu żył.

Konsultacja chirurgiczna wskazana jest także osobom, które skarżą się na ból w okolicy mostka, mają uporczywy kaszel lub duszności. Takie objawy mogą być podstawą do stwierdzenia zatoru tętnicy płucnej.

Podczas wizyty u lekarza zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad, dokładne badanie oraz sprawdzenie wyników już przeprowadzonych badań. Doświadczenie lekarskie pozwoli już przy pierwszym badaniu określić, na co mogą wskazywać objawy widoczne gołym okiem.

Dalszy etap w leczeniu chorób naczyń zależy od uzyskanych informacji. W celu potwierdzenia lub wykluczenia danego schorzenia chirurg naczyniowy może skierować Pacjenta na dalsze badania.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę!

W Centrum Zdrowia Ogrodowa we Wrocławiu działa wiele poradni specjalistycznych, w których wielu doświadczonych lekarzy dba o najwyższy poziom usług i komfort pacjenta. Rejestracja możliwa jest w naszej placówce we Wrocławiu, a także pod numerem tel. 71 349 27 21

Nasz specjalista:
Lekarz Marek Suseł
ul. Eluarda 7, 54-019 Wrocław
 

Centrum Zdrowia Ogrodowa © 2022 | All Rights Reserved