Alergolog

lek. Wojciech Szmagierewski
 

Konsultacje: wybrane środy od 17:00.

Zapisy bezpośrednio w rejestracji lub pod numerem telefonu: 71 349 27 21

Rejestracja czynna w godzinach: od 8:00 do 18:00.

Zapraszamy do naszej placówki:
Centrum Zdrowia Ogrodowa
ul. Eluarda 7 54-019 Wrocław

 
Alergolog Wrocław

Poradnia Alergologiczna we Wrocławiu

Alergologia to dziedzina nauk medycznych, która zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób wywołanych przez wszelkiego rodzaju alergeny. Na skutek alergenów takich jak pyłki, roztocza, kurz, pleśń, sierść zwierzęca, niektóre metale, składniki pokarmowe, leki czy konserwanty, u niektórych osób może nastąpić reakcja uczuleniowa, spowodowana nieprawidłową reakcją układu immunologicznego na kontakt z daną substancją.
 

Alergologia - leczone choroby:

  • astma atopowa,
  • kaszel alergiczny,
  • katar sienny oraz nieżyty nosa,
  • zapalenia ucha, spojówek czy zatok,
  • dermografizm,
  • alergie pokarmowe.

Alergolog, Wrocław

Specjalista alergolog przyjmujący w naszej przychodni posiada ponad 20 lat doświadczenia w pracy w Klinice Chorób Wewnętrznych i Alergologii - na stanowisku starszego asystenta prowadzącego pacjentów na oddziałach alergologicznym oraz internistycznym. Przez kilka lat był on również członkiem Zarządu Oddziału Dolnośląskiego Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (2006-2010). Praktyka zdobyta przez naszego alergologa, nie tylko w państwowych, ale również prywatnych poradniach alergologicznych, pozwala ze skutecznością diagnozować i prowadzić leczenie zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.

Konsultacja alergologiczna

Podczas wizyty lekarz alergolog dokonuje diagnozy oraz zaleca odpowiedni sposób leczenia na podstawie wywiadu, oraz odpowiednich testów i badań. Konsultacja alergologiczna obejmuje:
  • porady w zakresie diagnostyki schorzeń alergicznych,
  • testy skórne,
  • możliwość wykonania testów płatkowych.
Alergolog udziela pacjentom wszelkich informacji na temat alergii, omawia właściwy sposób leczenia, przedstawia zalecenia odnośnie prawidłowego odżywiania oraz stylu życia jak również informuje o sposobie postępowania w przypadku wystąpienia nagłej reakcji uczuleniowej.

Centrum medyczne Ogrodowa, Wrocław

Wszyscy specjaliści świadczący swoje usługi w naszej przychodni, to lekarze, którzy posiadają doskonałe kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie. Nasi pacjenci mogą liczyć na profesjonalną obsługę, trafną diagnozę oraz opiekę specjalisty podczas całego procesu leczenia. W ramach usług alergologicznych oferujemy kompleksowe badania oraz leczenie alergii różnego typu zarówno u osób dorosłych jak i dzieci.
 

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej przychodni.
Rejestracja pod numerem: 71 349 27 21
Specjalista alergolog: lek. Wojciech Szmagierewski
ul. Eluarda 7 54-019 Wrocław
 

Wojciech Szmagierewski - ZnanyLekarz.pl

 

Centrum Zdrowia Ogrodowa © 2022 | All Rights Reserved